O mnie

   Urodziłem się w Krakowie, w 1969 roku, tuż po tym jak podobno postawiono pierwszy krok na Księżycu. Będąc małym chłopcem zostałem uwiedziony szklanym okiem Smieny, romans z optyką, hipnotyczny i dziki trwa do dziś. Jako jedenastolatek podporządkowałem sobie fotochemię w czarnobiałej ciemni Domu Kultury, powiększalnik i obraz utajony był czymś więcej niż hobby, przerodził się w pasję. Trwa do dziś.

    Po wielu latach, gdy pojawiło się potomstwo oraz świadomość ulotności i przemijania, pasją było zaglądanie w oczy szklanym okiem aparatu i rejestracja mijających chwil. Tak zostałem grabarzem Czasu. Moje zdjęcia budziły emocje na długo po tym co było ich powodem. Były Lustrem upływającego Czasu, konserwowały doznania i rozsiewały wrażenia. Świadomie podjąłem decyzję, będę jako sługa Światła siewcą Prawdy i Pozytywu.

    Fotografia jest moim orężem w naprawie tego świata. Nie nadużywam tej władzy, jestem obserwatorem ulotności.

    Od wielu lat pracuję jako fotograf w wielu dziedzinach tej pięknej sztuki i zawsze rzucam najlepsze światło na temat zdjęć. Upowszechniam pozytywne emocje bez konieczności retuszu. W oszlifowaniu twardego diamentu mojego talentu pomogła mi Łódzka Filmówka, gdzie pod okiem profesora Smoczyńskiego, w 1998 roku obroniłem celująco dyplom na wydziale operatorskim, byłem wyróżniony, praca miała tytuł: „Hollyłódz”,co zbiegło się z 50-tą rocznicą powstania Filmówki.

    Już wcześniej odnosiłem sukcesy w branży, pracując w Przekroju, w 1996 roku zająłem pierwsze miejsce w prestiżowym Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej za fotoreportaż „Dziki Wschód”. To otworzyło mi drogę współpracy z wieloma tytułami w kraju i za granicą i umożliwiło poznanie wielu aspektów życia, ukrytych dla zwykłego przechodnia. Na tej drodze spotkałem wielu fantastycznych dziennikarzy i fotoreporterów. Publikowałem zdjęcia w dużej ilości periodyków takich jak: Przekrój, Charaktery, Wprost, Polityka, Gazeta Wyborcza, Czas Krakowski, Viva, Cosmopolitan, Playboy, i wielu innych. Branżowy magazyn „Hasło Ogrodnicze” wydał całą serię z moimi zdjęciami na okładkach. Brałem udział w prestiżowym projekcie „Wielka księga dziesięciolecia Rzeczpospolitej Polskiej” pod egidą Prezydenta RP.

    Moje fotografie były eksponowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jako fotograf reklamowy i portrecista komercyjnie współpracowałem z wieloma podmiotami gospodarczymi takimi jak: BASF, OPTIMUS, AGREWO, CYANAMID, PLANTPRESS, ROMET, YARA, MUSZYNIANKA, ŚRUBENA, SABOTAGE, TROLL, JORDAN, HOTEL WERSAL, HOTEL POLSKI, EURODRUK 2000, DOM Z WIEŻĄ i wielu innymi.

    Osobnym rozdziałem jest współpraca z teatrami i filmem. Dla uzupełnienia obrazu mojej osoby dodam, że jestem ekspertem w dziedzinie archiwalnych wydruków wielkoformatowych w technologii Epson oraz skanowania materiałów transparentnych. Współpracowałem z Fundacją lablab przy produkcji wystaw Krakowskiego Miesiąca Fotografii. Chętnie i ochoczo podejmę każde wyzwanie.

Dodaj komentarz

fotografia artystyczna i użytkowa